Reedel, 30. juunil jõustus tehing, millega elamukinnisvara arendaja Arco Vara müüs ärihoone Bulgaaria pealinnas Sofias. Pärast kohustuste täitmist saab Arco Vara 4 miljonit eurot, mida kasutab uute elamukvartalite arendamiseks.

Arco Vara arendatud äri- ja elamuhoone Madrid BLVD valmis 2010. aastal. Kahe maa-aluse ja 9 maa-pealse korrusega hoones asub parkimismaja, korterid, kaubanduskeskus ja kontorid. Kõik hoones asuvad korterid on müüdud, kuid Arco Vara tegeles siiani kaubandus- ja kontoripindade üüriga, mida oli kokku ligikaudu 7500 m².

Arco Vara juhi Miko Niinemäe sõnul ei sobi ärihoone omamine ja haldamine enam ettevõtte plaanidega. “Arco Vara järgmiste aastate strateegia näeb ette kvaliteetse elamukinnisvara arendamist. Kaubanduspindadega tegelemine vajab eraldi meeskonda ja vaid üht hoonet opereerides on üldkulu küllaltki suur,” selgitas ta.

Sofia kesklinnas asuva Madrid BLVD tehingu hind oli 9,1 miljonit eurot. Hoone ostjateks on kolm Bulgaaria ärikinnisvarasse investeerivat ettevõtet. Tehingu tulemusel jääb Arco Varale 4 miljonit.

“Müügihind kujunes ootustele vastavaks,” kinnitas Niinemäe, kelle sõnul sai Arco Vara väikese osa müügisummast kätte eellepingu sõlmimise järel ja ülejäänu nüüd pärast müügi lõpuleviimist. Tehingust teenitud tulu kavatseb Arco Vara investeerida Kodulahe järgmiste etappide ja Harku järve äärde kavandatava Arcojärve elurajooni arendamisse.

Bulgaarias jätkab Arco Vara elamukinnisvaraga, Sofia lähistele kerkiva Botanica Lozeni eramajade kvartalis käib esimese etapi ehitus.  “I ja II etapis on kavas ehitada kummaski 16 ja III etapis 22 maja,” lisas Niinemäe. Kokku on Botanica Lozeni mahuks 54 suurt eramaja, mille juurde kuulub ka aed.