Arco Vara arendatava ja selle aasta viimases kvartalis valmiva Põhja-Tallinna padelikeskuse kiirelt arenenud ehitustööde tulemusel peeti sel reedel ühteaegu spordirajatise nurgakivi asetamise tseremoonia ja sarikapidu, tähistamaks hoone lõppkõrguse saavutamist.

Arco Vara juht Miko Niinemäe ütles pidulikul tseremoonial, et antud ala arendamiseks sõlmitud kokkulepe arendaja ja linna vahel ulatub tagasi 1999. aastasse ning tänaseks on projekt jõudnud olulise verstapostini, sest veebruaris alustatud hoone ehitus valmib plaanitult hilissügisel. “Tallinna Linnavaraamet on näidanud üles suurepärast koostööd, tänu millele on ühiskondliku suunitlusega ehitise rajamine olnud võimalik. Loome projekti kohalikule elanikule ja spordi harrastajale, toomaks Põhja-Tallinnasse paremaid sportimisvõimalusi,” rääkis kinnisvaraarendaja juht üritusel.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja nentis, et spordi tegemise võimalusi ei ole kunagi liiga palju. “Sellised julged erasektori plaanid ja investeeringud ei ole eriti tavalised. Ehkki Tallinna linn on spordivaldkonna investeeringuid teinud omajagu ja teeb seda ka edaspidi, siis see ei tähenda, et nüüd peaks tegema vähem, vaid seda, et koos teeme rohkem,” kommenteeris abilinnapea.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja

Hoone ehitab kinnisvaraarendaja Arco Vara tütarettevõte Arco Tarc. Ligikaudu 2000 ruutmeetrise pindalaga ühekorruselises hoones saab olema kuue siseväljakuga täisautomaatne padelikeskus, mida hakkab opereerima Padelstar ja kuhu luuakse mitmekülgsed võimalused nii harrastus- kui võistlusspordiks.

Keskust opereerima hakkava Padelstari juhatuse liige Henry Kiviorg avaldas üritusel heameelt arendaja ja linna koostöö tulemusel valmiva padelikeskuse üle ning lisas, et hea infastruktuur padeli mängimiseks tagab ka mängijate arengu, treenerite taseme tõusu ja harrastajate arvu kasvu. “Väga positiivne on näha, et viimastel aastatel saab järjest enam inimesi padelipisikuga pihta ja mängijaid ning harrastajaid tuleb sellele spordialale üha juurde,” märkis ta.

Padelstar juhatuse liige Henry Kiviorg

Padelstar juhatuse liige Henry Kiviorg

Plaanide kohaselt toimub padelikeskuse ametlik avamine 2025. aasta alguses, mil Tallinn kuulutatakse Euroopa Spordipealinnaks.