Tallinna Linnavalitsus algatas Merimetsas asuva Kodulahe kvartali Lammi 6 kinnistu detailplaneeringu, kus arendustegevuse lõppedes on Arco Vara loonud Stroomi lähistele ligi 2000 elukohaga minilinnaosa.

Terviklike piirkondade arendaja Arco Vara juhi Miko Niinemäe sõnul ehitatakse Stroomi ranna ja metsa kõrval asuvale Lammi 6 kinnistule ligikaudu 170 kodu ja kümme äripinda. Ühtlasi on tegemist viimase etapiga Kodulahe kvartalis. “Lammi 6 seob kogu Kodulahe ala tervikuks ja paneb sealsele keskkonnale kui täpi “i” peale,” ütles Niinemäe.

Eelmisel aastal Arco Vara ja Tallinna Linnaplaneerimise Ameti koostöös läbi viidud Lammi 6 arhitektuurivõistluse tulemusena arendatakse ala konkursi võidutöö Trifolium alusel, mille kavandas Molumba arhitektuuribüroo.

Kinnistule planeeritud kaheksa eluhoonet on lahendatud läbivalt neljakorruselistena ja kõik korterid saavad endale ka avarad rõdud. Arco Vara juhi sõnul rajatakse eluhoonete vahele mänguväljaku, kasvuhoonete ja veesilmaga sisehoovid. “Uute eluhoonete vahel on turvalised ja autovabad haljasalad, mis tuginedes piirkonna kogemusele on väga olulised,” selgitas Niinemäe nende kontseptsiooni luua elukeskkonnale lisaväärtust andvaid arendusi.

Miko Niinemäe sõnul on Lammi 6 ehituse ja korterite müügi algus planeeritud 2026. aastasse ning arenduse valmimine 2028. aastasse. Kodulahe elamuarendus on olnud läbi aegade Arco Vara üks edukamaid projekte, millega alustati 2013. aastal ning kus praeguseks on elanikele üle antud juba ligi 400 kodu. Lisaks Lammi 6 etapile on kvartalis hetkel arendamisel veel ka naaberkinnistu aadressiga Soodi 6, mille detailplaneering võeti vastu käesoleva aasta märtsikuus ning Niinemäe kinnitusel alustatakse sinna valmiva 62 korteri avaliku müügiga juba õige pea.

“Lammi 6 kinnistust saab aga oluline osa kogu Kodulahe arendusest, kuna selle valmimisel saame öelda, et Kodulahe on valmis. Selle kinnistu erilisus seisneb selles, et Arco Vara on Lammi 6 lõppedes loonud oma minilinnaosa, kus on Tallinnas leidnud elukoha ligikaudu 2000 inimest,” ütles Niinemäe lõpetuseks.