Arco Vara eelmise aasta müügitulu kasvas 16% ning ettevõte lõpetas majandusaasta ligi 700 000 eurose puhaskasumiga. Alanud aastal jätkab Arco projektidega nii Eestis kui Bulgaarias ja plaanib valmis saada veel vähemalt 100 uut kodu.

Terviklikke piirkondi arendav Arco Vara 12. kuu müügitulu kasvas võrreldes 2021. aastaga 13,5 miljoni euroni (+16%). Ettevõtte juhi Miko Niinemäe sõnul oli positiivne kõrge likviidsuse tase ning madal laenuintressi tõus, mille võimaldasid varasemad fikseeritud intressimääraga laenulepingud, mis ka edasistes perioodides hoiavad Arco Vara intressikulusid kontrolli all.

“Eelmise aasta tulemust vaadeldes ei tohi unustada ka Bulgaariast Madrid BLVD projektist vabanevat 4,1 miljonit eurot, mille suuname elamukinnisvara arendustegevustesse,” lisas ta möödunud aasta tulemusi kommenteerides. Hoone müük on planeeritud selle aasta teise kvartalisse ja müügiks vajalikud sammud on õnnestunud vastavalt oodatud graafikule.

Vaatamata ärihoone müümisele on Niinemäe sõnul Bulgaaria turg Eesti kõrval jätkuvalt oluline, lihtsalt edaspidi keskendutakse seal vaid kodude ehitamisele. “Bulgaaria eramuarendus Botanica Lozen Residences on jõudnud ehituse alguseni, kus hetkel on käimas vundamendi- ja kaevetööd,” ütles Niinemäe ning tema sõnul on esimeses etapis ehitatavast 16st kodust ühele hoonele sõlmitud juba ka broneerimisleping. “Tuleb ka ära mainida, et Bulgaaria ei ole seotud Euroopa Keskpanga baasintressimäärade tõusuga ning kohalik baasintressimäär on tõusnud 1,3%-ni, mis hoiab energiat üleval ka sealsel kinnisvaraturul,” lisas ta.

2020. aasta viimast kvartalit eraldi vaadates jäi aasta viimase kolme kuu müügitulu samasse suurusjärku nagu ka aasta varem, ulatudes 327 000 euroni. Sama kvartali puhaskahjumiks kujunes 858 000 eurot, mille oluline komponent on seotud juhatuse otsusega müüa pärast 10-aastast jõupingutust teenida stabiilset üüritulu Bulgaaria pealinnas asuv Madrid BLVD ärihoone.

2022. aasta neljanda kvartali kinnisvaraturule tagasi vaadates võtab Niinemäe selle kokku sõnaga “ootus”. “Paistab, et ostjatel on ootus kinnisvara müügihindade langemisele ja müüjatel ootus intressimäärade tõstmise rahunemise suunas,” lisas ta. Kodulahe kvartali puhul, mida ehitab börsifirma oma tütarettevõte Arco Tarc, on kinnisvaraarendaja end häälestanud müügiperioodiks 2023 aasta teises pooles, mil ettevõtte hinnangul kasvab nõudlus optimaalsete ülalpidamiskuludega korteritele ning intressimäärad on stabiliseerumas.

Tegevjuhi sõnul jäävad käesoleval aastal Arco Vara eesmärgid samaks ning jätkatakse ettevõtte vundamendi tugevdamist jõudmaks klientidele müüa vähemalt 200 kodu aastas. “2023. aasta peamiseks eesmärgiks on suurendada arenduses olevate ühikute arvu, kuid juba käimasolevates arendustes peame suuremat rõhku suunama innovatsioonile luues järgmisel tasemel Arco Vara.”

2022. aasta IV kvartali ja 12 kuu vahearuanne

2022. aasta IV kvartali ja 12 kuu vahearuanne presentatsioon