Tallinn algatas Arcojärve elamukvartali detailplaneeringuTallinna Linnavalitsus algatas detailplaneeringu, mille kohaselt kerkib uus Arcojärve elamurajoon Harku järve äärde. Ühtlasi korrastab piirkonda arendav Arco Vara järveäärse ranna-ala, kuhu on oodatud päikese- ja veemõnusid nautima kõik soovijad.

Arco Vara tegevjuhi Miko Niinemäe sõnul ehitatakse Harku järve ääres asuvale Paldiski mnt 124b kinnistule ligikaudu 400 kodu. “Meie nägemuses pole Arcojärve uusarendus, vaid kommuun, kus elavad koos sarnast elustiili otsivad inimesed. Tegemist on Tallinna mõistes unikaalse elukeskkonnaga, kus kohe kodu juures olemas nii metsatukk kui ka järverand. Arcojärve kodud on mõeldud just sellistele inimestele, kes soovivad pääseda
linnamürast aga mitte linnast.”

Niinemäe sõnul ei sobi sellisesse kohta kindlasti kõrged ehitised, seega on 69 506 m2 suurusele kinnistule planeeritud 1-4 korruselised majad, nende seas kaks ärihoonet.

Olenevalt korrusest on igale korterile planeeritud rõdu või terrass. Majade vahele rajatakse koosveetmise alad ja mänguväljakud. “Kõikide hoonete vahele on arvestatud piisavalt ruumi, mis sobib samuti hästi kokku meie kontseptsiooniga: piirkonna väärtustamine ja mõnusa elukeskkonna pakkumine on ehitusmahu maksimeerimisest olulisem,” ütles Arco Vara juht.

Paldiski maanteelt kostva liiklusmüra vaigistamisele aitab kaasa hoonete paiknemine. Kui arenduse kõrgemad hooned jäävad Paldiski mnt ja Väike-Õismäe poole, siis jõudes lähemale eramajadele ja ranna-alale, muutub ka korruselisus ja hoonestustihedus väiksemateks.

Arco Vara võttis kohustuse ühtlasi korrastada ka Harku järve ranna-ala. “Meie eesmärk on pakkuda elamiseks kaunist looduskeskkonda, kuid samas soovime omalt poolt anda kogu piirkonnale midagi juurde. Arcojärve planeering näeb ette uue rannahoone, sportimiskohtade ning mänguväljakute rajamist. Ka rannaala läbiv kergliiklustee korrastatakse, lisatakse valgustus ning pingid,” kirjeldas Niinemäe.

Paldiski maantee 124b planeeringulahenduse töötas välja KUU arhitektide meeskond koosseisus Joel Kopli, Johannes Aasmäe ja Liis Juuse.

Arco Vara juhatuse liikme Miko Niinemäe kinnitusel on elamukvartali ehituse ja korterite müügi algus planeeritud 2024. aasta esimesse poolde. Investeeringu suuruseks on ligi 105 miljonit eurot.