Terviklikke elukeskkondi arendava Arco Vara 2024. aasta esimese kvartali käive ulatus ligi miljoni euroni ning ettevõtte teatel valmistutakse järgmiste investeeringute tegemiseks.

Käesoleva aasta esimestel kuudel keskendus kinnisvaraarendaja Arco Vara valminud korterite müügile ning planeerimisel olevate arenduste ettevalmistustele. “Esimeses kvartalis tegelesime peamiselt Kodulahe valminud korterite müügi ja Soodi 6 arenduse müügi ettevalmistusega. Lisaks oleme jätkanud ehitustöödega Bulgaarias ja detailplaneeringu menetlusega Arcojärvel,” rääkis Arco Vara juht Miko Niinemäe.

Arendaja avaldatud kvartaliaruandest selgub, et suurem müügitulu on planeeritud aasta lõppu. Arco Vara käive esimeses kvartalis oli 990 000 eurot, millest enamuse moodustas kinnisvara müük grupi enda arendusprojektides. Esimese kvartali puhaskahjumiks oli 349 000 eurot. Kuigi müügitulu ja kasum kujunesid planeeritust vähesel määral madalamaks, on Niinemäe sõnul ettevõtte kapitaliseeritus endiselt väga hea. “Meie omakapitali suhe varadesse on ligi 60% ning nelja kvartali omakapitali tootluse määr on lähedal seatud 20% eesmärgile,” märkis ettevõtte juht.

Ettevõtte lähituleviku plaanides on fookuses olemasolevate arenduste müük ning uute projektide ettevalmistus. “Järgmisse kvartalisse vaadates on meie peamiseks väljakutseks valminud kodude müük Kodulahe ja Kuldlehe hoonetes,” jagas Niinemäe. “Lisaks peame väga oluliseks uue arenduskinnistu soetamist, mis tagab meie kinnisvaraäri jätkusuutlikkuse ja kasvu järgneva viie aasta jooksul,” avas ettevõtte juht eesolevate investeeringute plaane.

Põhja-Tallinnas valmib käesoleva aasta lõpus Arco Vara rajatud padelikeskus, mille lõplikule ehitushinnale prognoosib arendaja mõningast vähenemist. “Hoone ehitab Arco Tarc ja keskust hakkab opereerima Padelstar,” lisas Niinemäe.

Arendus- ja ehitustööd jätkuvad lisaks Eestile ka Bulgaarias. Sofia lähedale kerkiva Botanica Lozeni eramajade ehitus on graafikus ning Arco Vara ootab alanud kvartalis järgmise etapi ehitusloa väljastamist. “See võimaldab soodsas turuolukorras alustada järgmiste hoonete müügi ja ehitusega,” ütles ettevõtte juht.

2024. aasta müügituluks prognoosib Arco Vara 24,9 miljonit eurot ning kasumiks 2 miljonit eurot.

 

Arco Vara kutsub kõiki huvilisi osalema veebiseminaril 25. aprillil 2024 kell 10.00. Veebiseminar toimub eesti keeles. Seminaril tutvustab 2024. aasta I kvartali auditeerimata majandustulemusi grupi tegevjuht Miko-Ove Niinemäe.

Ülekanne toimub siin.