Arco Vara tegi teise kvartali tulemustega eelmisele aastale silmad etteElukondliku kinnisvara arendaja Arco Vara edastas börsile koos värskete kvartalitulemustega ka suurema müügitulu- ja kasumiprognoosi. Ettevõte ootab aasta lõpus 2 miljonit eurot kasumit rohkem kui varasemalt prognoositud, sest Kodulahe Rannakalda arendus valmib planeeritust varem ja seega saab varem vormistada ka uute kodude müügid.

Arco Vara juht Miko Niinemäe tõdes, et tromboos kinnisvaraturul on aasta esimese kvartaliga leidnud leevendust, mida näitab eelmise aasta lõpuga võrreldes suurenenud päringute ja tehingute arv. “Me ei saa praegu rääkida veel aktiivsest turust, kuid kahtlemata on märgid positiivsed, tarbijate kindlustunne kasvab ja pangad on uute kodulaenu tingimuste osas paindlikud.”

Pärast esimest kvartalit on Niinemäe optimistlik. “Ikka ja jälle kordan üle meie kinnisvarasektori eripära – see on tsükliline, mis tähendab, et ka majandustulemusi tuleb jälgida pikemas vahemikus. Arcole tõi I kvartal kahjumi ja kuna ka II ja III kvartalis ei valmi ühtegi arendust, ei tule eeldatavalt kasumit ka sellel ajaperioodil. Seevastu aasta lõpuks on pilt hoopis teine ja me lõpetame suurema plussiga, kui oskasime aasta alguses ennustada. Meie tütarettevõte ehituse peatöövõtja Arco Tarc jõuab Kodulahe Rannakalda arendusega valmis planeeritust varem, mis tähendab, et IV kvartalis saame hakata vormistama müüki.”

Niinemäe sõnul värskendas Arco Vara ehitusettevõtte efektiivsusele tuginedes müügitulu- ja kasumiprognoosi nii 2023. ja 2024. aastaks. “Käesoleva aasta oodatud kasum on uue prognoosi järgi tõusnud ligikaudu 2 miljonit eurot ehk jääb 3,5 miljoni juurde. Müügitulu prognoosi jälgides on käesolevaks hetkeks eelmüügi lepingutega kaetud 13,1 miljoni euro väärtuses kodusid.”

Kodulahe Rannakalda arenduses on paviljon, 4 teeninduspinda ja 108 korterit kokku kolmes eraldiseisvas kortermajas. Korterelamud saavad valmis 2023. aasta IV kvartalis. Kvartaliaruande avaldamise kuupäevaks on 113 pinnast 45 eelmüüdud.

Lisaks Stroomi ranna lähistel asuvale Kodulahe kvartali arendustele käib töö Pirital. “Selle aasta I kvartalis alustasime ehitustegevusega aadressil Lehiku tee 11, kuhu ehitatakse koostöös peatöövõtjaga Combicon OÜ Kuldlehe butiikelamu. Viie premium-klassi kodu valmimine on planeeritud 12 kuu jooksul ja avaliku müügiga alustati 21. aprillil,” tutvustas Niinemäe.

Aastal 2024 plaanib Arco Vara alustada suurema elamuarendusega Harku järve kaldal aadressil Paldiski mnt 124b asuvale kinnistule. Arcojärve nime kandvasse arendusse ehitatakse enam kui 35 000 m2 elamu- ja ärikinnisvara.

Arco Vara teisel turul – Bulgaarias – käib Botanica Lozeni eramajade rajooni esimese etapi ehitus, millega rajatakse 16 kodu. Kvartaliaruande avaldamise kuupäevaks on 16st majast 1 eelmüüdud. Kokku on Botanica Lozeni mahuks 56 suurt eramaja, mille juurde kuulub ka aed.

Miko Niinemäe sõnul jõudis Arco Vara 2023. aasta I kvartalis uue tähiseni, kus kogu grupi varade maht ületas 40 miljonit eurot ning suurenemist on oodata ka järgmistes kvartalites. “Arco Vara eesmärk on jõuda 200 kodu üleandmiseni igal aastal ja meie meeskond ja finantsnäitajad toetavad seda eesmärki,” ütles Niinemäe.