Arco Vara tegi teise kvartali tulemustega eelmisele aastale silmad etteTerviklike elamupiirkondade arendaja Arco Vara teise kvartali müügitulu ületas eelmise aasta teist kvartalit enam kui viiekordselt, äri- ja puhaskasumid olid eelmise aasta sama perioodiga võrreldes umbes 60-80% suuremad. Suurima osa 7,6 miljoni eurosest müügitulust moodustasid Kodulahe arenduse kahe kortermaja müügitehingud. 

2022. aasta teise kvartali ärikasumiks kujunes veidi üle miljoni euro ja puhaskasumiks 934 000 eurot. Aasta tagasi samal ajal olid näitajad vastavalt 621 000 ja 523 000 eurot.

Arco Vara tegevjuhi Miko Niinemäe sõnul jõudis ettevõte teises kvartalis taas iga kinnisvaraarendaja poolt oodatud hetkeni, kui sai alustada valminud kodude üleandmist klientidele. “Sel suvel oleme klientidele üle andnud 70 Kodulahe kodu, 41 neist teises kvartalis. Meie meeskond on kujundanud kunagisest mereäärsest tühermaast ilusa elupaiga ja seda kinnitab ka inimeste huvi sealsete kodude järele,” ütles Arco Vara tegevjuht Miko Niinemäe.

Pärast majade valmimist aadressidel Pagi 3 ja Pagi 5 jätkab Arco Vara oma merepoolseimal kinnistul Kodulahe Rannakalda arenduse ehitamisega, kus peatöövõtjaks on Arco enda tütarfirma Arco Tarc.

“Juuni lõpus kinnitasime Arco Tarci juhi kohale Lauri Männiste, kes varem töötas Ramm Ehituses ja kellega meil oli olnud hea koostöö. Meil on väga hea meel, et ta pakkumise vastu võttis. Praeguseks on Männiste kokku pannud väga hea meeskonna, mis tuleb ehitusturu väljakutsetega hästi toime.” Niinemäe sõnul püsib Rannakalda ehitus graafikus ja ka müügitempo vastab ootustele. Müügilepingud on sõlmitud ligikaudu 35%-le korteritest. 

Arco Vara Bulgaaria meeskond valmistub pealinna Sofia lähedale planeeritud Botanica Lozeni eramute ehituseks. “Kui ehitusluba käes ja peatöövõtja välja valitud, saab töö alata, plaanikohaselt juba selles kvartalis. Ehitushange käib ja kahe selles osalenud ettevõttega toimuvad hetkel läbirääkimised,” selgitas Niinemäe. Hoolimata kasvavast inflatsioonist on Bulgaarias huvi kinnisvara ostu vastu jätkuvalt suur. Kokku ehitab Arco Vara Sofia kesklinnast vaid 15-minutilise autosõidu kaugusele jäävasse looduskaunisse piirkonda 54 oma aiaga eramaja. 

Kinnisvaraarenduse olukorda kommenteerides ütles Niinemäe, et Arco Vara on teinud samme kriisiga hakkama saamiseks. “Finantsnäitajate osas oleme viimase 12 kuu vaates omakapitali tootluse eesmärkidest selgelt allpool, kuid positiivse noodina saame vaadelda grupi likviidsust ja projektide kasumimarginaale. Võttes arvesse Euroopa Keskpanga tõusvaid intressimäärasid, saame hingata rahulikult Kodulahe arenduslaenu osas, mille intress on fikseeritud, mis tähendab, et intressimäärade tõus ei hakka mõjutama projekti kasumlikkust. Lisaks, valmistudes võimalikuks kriisiks sügisel, oleme turvalises positsioonis grupi üldise laenukoormuse osas. Need kõik on head uudised meie investorile,” kinnitas Niinemäe ja lisas, et Arco Vara hoiab ka edaspidi  potentsiaalsete arenduskruntidel silma peal, et jätkata huvipakkuvate arendusmaade soetamist.

Arco Vara maapangas on praegu umbes 180 000 ruutmeetrit kõrge potentsiaaliga elamumaad, kuhu tulevikus ehitatakse enam kui 700 kodu. Suurtest arendustest on töös ka uus elamurajoon Harku järve ääres, kuhu Arco Vara rajab ligi 450 uut kodu, lisaks korrastab arendaja ka järveäärse ala ja seda läbiva kergliiklustee.