Arco Vara jätkab Stroomi ranna lähistel Soodi 6 kinnistul populaarse Kodulahe elamukvartali väljaarendamist Apex Arhitektuuribüroo võidutöö alusel. Lisaks uues etapis valmivale kolmele kortermajale arendab Arco Vara uued kergliiklus- ja autoteede ühendused Paldiski maantee suunal.

Arenduse arhitektuurivõistluse võitjaks tuli Apex Arhitektuuribüroo kavand UKAUKA, mis Arco Vara juhi Miko Niinemäe sõnul ühendab väljapaistvalt Kodulahe Kvartali, Stroomi ranna ja Paldiski maantee kergliikluse aladega, säilitades sealjuures elanike privaatsed terrassialad.

Arendaja jääb kindlaks oma põhimõttele, et kvaliteetne elukeskkond on ehitusmahtudest olulisem. “Uues etapis valmib kolm erinevat tüüpi kortermaja, kus on kokku vaid 60 korterit ja kolm äripinda. Ka arhitektuurikonkursi võidutöö üheks väljapaistvamaks osaks on mitmed katuseterrassid, mis loovad visuaalse astmelisuse efekti ning seega vähendavad hoonestuse massiivsust,” kirjeldas Niinemäe.

Arco Vara juhi kohaselt seisneb Soodi 6 arenduse erilisus mitmes väiksemas lahenduses, väljendudes nii hoonete uudse välisilme kui ka kinnistu lõunaküljele rajatava park-väljaku näol, mis lisaks arenduse uute elanike rõõmustamisele lisavad olulist väärtust ka kohalikule kogukonnale tervikuna. Ka konkursi võitnud arhitektuuribüroo partner Ove Oot rõhutas, et parkimise ja haljastusvõimaluste tasakaalupunkti otsides peeti olulisemaks rohefaktorist lähtumist ning hoonete vaheline ala on planeeritud autovabaks.

“Soodi 6 kinnistu on valmiva Kodulahe linnajao keskmes ja täidab sissepääsu rolli Paldiski maantee suunalt. Arhitektuurilist lahendust välja töötades viis linliku ja loodusliku keskkonna sümbioos meid piirkonnas puuduvate teistsuguste hoone tüpoloogiateni, mille ümber kavandasime hea keskkonna, kus samaaegselt on nii tihedaid kui avaramaid, privaatseid ja avalikke kohti. Loodame väga, et meie valikud ka reaalsuses parema keskkonna näol end tõestavad ja nii Kodulahe piirkonnale kui Tallinnale väärtusliku lisa pakuvad,” selgitasid arhitektid. Et aga tagada turvalisem ja sujuvam liiklus Kodulahe kvartali siseselt, siis Miko Niinemäe sõnul loob arendaja Soodi 6 ehitustööde käigus kinnistult uue ühenduse Paldiski maanteele.

Soodi 6 arhitektuurikonkursi võidutöö autorid olid Taavi Lõoke, Kristi Järvik, Liispet Viira, Ove Oot ja Ingrid Kaur.

Arco Vara juhatuse liikme Miko Niinemäe kinnitusel on Soodi 6 ehituse ja korterite müügi algus planeeritud 2024. aasta esimesse poolde ja objekti valmimine 2025. aastasse. Investeeringu suuruseks on arendaja kavandanud 20 miljonit eurot. Peatöövõtjaks on sel objektil Arco Vara tütarfirma Arco Tarc.