Kinnisvaraarendaja Arco Vara teeb aktsionäridele ettepaneku jätkata eelmise aasta lõpuni kehtinud dividendipoliitikat, mille kohaselt makstakse aktsiaomanikele dividende neli korda aastas, kokku 6 senti aktsia kohta. Tootlus on seega sarnane LHV aktsiale.

Esimese Eesti börsiettevõttena 2021. aastal kvartaalseid dividende maksma hakanud Arco Vara on saanud investoritelt oma dividendipoliitikale vaid positiivset tagasisidet ning ettevõtte juhi Miko Niinemäe sõnul võtsid aktsionärid kolm aastat tagasi uue dividendipoliitika koheselt hästi vastu. “Kui üldiselt on Eesti investor harjunud dividendi laekumist nägema vaid aasta keskpaigas, siis Arco Vara poolt saab dividenditulu nautida ka enne jõule – see valmistas investoritele heameelt,” selgitas börsiettevõtte juht ning lisas, et Arco Vara planeerib olenemata majandustsükli seisust sellise dividendipoliitikaga jätkata ka edaspidi.

Aktsionäridele tehtava ettepaneku kohaselt makstakse neile edaspidi dividende järgmiselt: juunis 2 senti, septembris 1 sent, detsembris 2 senti ning märtsis 1 sent aktsia kohta. Praeguse Arco Vara aktsia hinnataseme juures teeb see dividenditootluseks veidi üle 3,6 protsendi, mis on samas suurusjärgus LHV Groupi tänavuse dividendiootusega. Kvartaalsete dividendide saamise õigust omavate aktsionäride nimekiri fikseeritakse kõikidel juhtudel sama kuu 6. kuupäeval. 

Niinemäe hinnangul annab Arco Vara osas investoritele kindlust just asjaolu, et kinnisvaravaldkonnas tegutseva ettevõtte kohta on nende laenuvõimendus madal, mis võimaldab investeeringutega jätkata ka kõrgete intressimäärade perioodil. “Lisaks sellele oleme loonud tugeva ja motiveeritud meeskonna, kelle abil oleme kolme aastaga müügitulu kasvatanud pea 60%,” tõi kinnisvaraarendaja välja.

Tallinna börsi aktiivsust vaadeldes usub Arco Vara juht, et enne keskpanga intressimäärade muutmist investorite hulgas suurt aktiveerumist ei teki, kuna seoses positiivse euriboriga on tekkinud piltlikult olukord, kus raha jääb ringlusesse aina vähem ning seega on investeerimishuvilised täna pigem äraootaval positsioonil. “Usun, et investorite huvi dividendiaktsiatesse on senisest kindlasti suurem, sest eksponentsiaalset kasvu ettevõtetele hetkel ei ennustata,” selgitas ta.

2021. aastal maksis Arco Vara oma aktsionäridele dividende 479 000 eurot, 2022. aastal 624 000 ja 2023. aasta auditeerimata aruande kohaselt samuti 624 000 eurot.

Dividendipoliitika jätkamise ettepaneku üle hääletamine toimub Arco Vara järgmisel aktsionäride üldkoosolekul, kus ühtlasi kinnitatakse ka 2023. aasta majandustulemuste aruanne. Arco Vara auditeerimata 12-kuu tulemuste kohaselt ulatus ettevõtte mullune müügitulu üle 18 miljoni euro, sealjuures puhaskasumiks kujunes 3,6 miljonit eurot.