Arco Vara kasum kasvas aastaga kahekordseksArco Vara teenis möödunud aastal rohkem kui kaks miljonit eurot puhaskasumit, mis on aasta varasemaga võrreldes kaks korda rohkem, teatas ettevõte börsile. “Tänane Arco Vara meeskond tõstnud ettevõtte omakapitali tootluse lati järgmisele tasemele,” ütles ettevõtte juht Miko Niinemäe.

Arco Vara 2021. aasta puhaskasumiks kujunes 2 071 000 eurot, 2020. aastal teenis grupp 12 kuuga veidi üle miljoni euro.

Seoses kinnisvaraarenduse tsüklilise iseloomuga oli 2021. aasta IV kvartal oodatult väikeste müügimahtudega ja rõhk seati uute projektide ettevalmistusse. 2021. aasta IV kvartali müügitulu oli 330 000 eurot.

Kogu 2021. aasta müügituluks jäi 11,6 miljonit, mis on 17% väiksem kui 2020. aastal teenitud 14 miljonit eurot. 2021. aasta IV kvartali puhaskahjumiks kujunes 354 000 eurot, mis oli tingitud aasta lõppu kavandatud ettevõtte plaanilistest kuludest.

Arco Vara tegevjuht Miko Niinemäe ütles möödunud aasta tulemusi kommenteerides, et kokkuvõttes on tänane Arco Vara meeskond tõstnud ettevõtte omakapitali tootluse lati järgmisele tasemele, kuid eesmärk tõsta näitaja 20%-ni vajab veel tööd.

Õnnestumistest räägivad Niinemäe sõnul 2021. aasta sügisel korraldatud äärmiselt edukas emissioon, kus aktsia märgiti pea viiekordselt üle, ja aasta jooksul kahekordistunud aktsiahind. “Meie usaldusväärsust investorite silmis aitas kindlasti tõsta ka otsus maksta alates 2021. aasta II kvartalist 1 sent aktsia kohta kvartaalset dividendi. See on lisaks täiendavale dividendile, mis sõltub eelmise majandusaasta auditeeritud puhaskasumist.”

Huvi elamukinnisvara vastu püsis 2021. aastal kõrge. Arco Vara ehituses oleva Kodulahe arenduse kõik 72 kodu on leidnud omanikud ning lõppmüükide vormistamine toimub 2022. aasta II kvartalis. Äsja algas ka uue etapi, Kodulahe Rannakalda ehitus ning eelmüük. Niinemäe andmetel on huviliste nimekirjas enam kui 1000 inimest. Rannakalda ehituse peatöövõtjaks on Arco Vara uus tütarettevõte Arco Tarc, mis asutati, et Arco Vara oleks ka tuleviku arendusi silmas pidades oma aja peremees ja saaks tagada ehitusprotsessi alustamisel planeeritud ajal.

2021. aasta lõpus algas erilise arhitektuurilahendusega butiikhoone projekteerimine aadressile Lehiku 11. “Vaid viiest korterist koosneva Kuldlehe hoone ehituse algus on kavandatud käesoleva aasta III kvartalisse, müük algab II kvartalis,” kinnitas Niinemäe.

Jätkub arendustegevus Bulgaaria kinnisvaraturul. Tegevjuhi sõnul on sealne meeskond tegelenud Botanica Lozen Residences eramute projekteerimisega. 54 eramut arendatakse välja kolmes etapis, esimese etapi ehitus algab kavakohaselt 2022. aasta III kvartalisse.

“Käesoleva aasta eesmärk on suurendada mahte ja kasvada läbi uute investeeringute. Arco Vara 2021. aasta omakapitali positsioon oli ajalooliselt kõrgeimal tasemel ning ettevaatlikult, kuid tugevana vaatame otsa 2022. aastale,” ütles Miko Niinemäe.