Arco Vara ehitusega tegelevale tütarettevõttele Arco Tarc väljastati kolm ISO sertifikaati, mis tegevjuhi Lauri Männiste sõnul näitab ettevõtte kindlameelset pühendumist oma juhtimissüsteemide arendamisele ja tõhusale rakendamisele. 

Männiste hinnangul peaks ISO sertifikaadid olemas olema kõikidel ehitustöödega tegutsevatel ettevõtetel, sest see näitab, et ettevõtte vastab rahvusvaheliselt tunnustatud nõuetele ja on oma tegevuses usaldusväärne ning jätkusuutlik.  

“Sertifikaatide hankimine ei olnud meie jaoks omaette eesmärk vaid teadlik samm pikemal teekonnal – juhtimissüsteemide välja kujundamisel ja ettevõtte arendamisel. ISO sertifikaatide omamine annab konkurentsieelise ja avardab tuleviku väljavaateid. Ehitussektoris on sertifikaatide omamine näiteks eelduseks riigihangetel või KredEx-i käendusega  rekonstrueerimishangetel osalemiseks,” ütles Männiste. “Kuna tegemist on rahvusvaheliselt tunnustatud universaalsete sertifikaatidega, küsib nende olemasolu järjest enam ka eratellija,” lisas ta.

Arco Tarcile omistatud kolm sertifikaati näitavad, et ettevõtte juhtimissüsteemid on rahvusvaheliste standarditega vastavuses kvaliteedi (ISO 9001), keskkonna (ISO 14001) ja töötervishoiu (ISO 45001) vaates. “ISO 9001 ja ISO 14001 on ehitussektoris laialt levinud ja ISO 45001 samuti kiirelt populaarsust kogumas,” ütles Männiste. 

“Alustava ettevõttena vajasime teatavat raamistikku, millele oma süsteemid üles ehitada. Sertifikaatide taotlemisel tehtud põhjalik ettevõtte protsesside analüüs andis meile tööriistakasti, ent sisuline töö alles algab. Sertifikaat kehtib kolm aastat, igapäevase tegevuse vastavust standarditele kontrollitakse kahel järgneval aastal korra aastas toimuva järelevalveauditiga ja kolmandal aastal ootab meid ees resertifitseerimise audit,” kommenteeris Männiste.   

Ehitusturu hetkeseisu analüüsides nendib Männiste, et turul on selgelt näha rahunemist. “Kohati on tunne, et jälle on aasta 2008 aga sel korral kestab see poolteist või kaks aastat. Soov uusi kodusid soetada on endiselt olemas ja kinnisvara on tasapisi muutumas taas kättesaadavamaks,” leiab Männiste. “Lähikuudel valmib meil mitu kuud tähtajast varem Kodulahe Rannakalda arendus, millega oleme ennast hästi tõestanud. Mitu uut ja huvitavat projekti juba ootavad, näiteks järgmisel aastal on plaanis Kodulahe kvartali laiendus Soodi 6 kinnistule ja Arcojärve elamukvartal,” avas Männiste Arco Tarci tulevikuplaane.

Arco Tarc OÜ on 100% Arco Vara AS tütarettevõte, mille peamiseks ülesandeks on Arco Vara grupi arenduste ehituse peatöövõtt.