Arco Vara alustab Kodulahe kvartalis eelviimase etapi väljaarendamistTallinna linn andis heakskiidu Merimetsa asumis Stroomi ranna lähistel asuvale Soodi 6 kinnistu detailplaneeringule, kuhu terviklike piirkondade arendaja Arco Vara rajab kolm uudse välisilmega kortermaja. Tegemist on Kodulahe kvartali arenduse eelviimase etapiga.

Arco Vara juhi Miko Niinemäe sõnul on arendaja jaoks detailplaneeringu vastuvõtmine oluline verstapost, kuna see võimaldab alustada konkreetsete ehitustähtaegade planeerimist, mis on seniajani olnud niinimetatud hallis alas. Ettevõte plaanib Kodulahe kvartali järgmise, kolmest kortermajast koosneva etapi ehitustöödega alustada käesoleva aasta keskel. “Uues etapis valmib kolm erinevat tüüpi kortermaja, kus on kokku vaid 62 korterit ja neli äripinda. Jääme kindlaks oma põhimõttele, et kvaliteetne elukeskkond on ehitusmahtudest olulisem,” selgitab Niinemäe.

Eelmisel aastal korraldas Arco Vara koostöös Tallinna linnaplaneerimise ametiga arhitektuurikonkursi, leidmaks terviklahendust Soodi 6 kinnistule. Konkursi tulemusena jätkatakse Kodulahe elamukvartali järgmise etapi väljaarendamist Apex Arhitektuuribüroo kavandi UKAUKA alusel. “Konkursi võidutöö ühendas väljapaistvalt Kodulahe Kvartali, Stroomi ranna ja Paldiski maantee kergliikluse aladega, säilitades sealjuures privaatsed terrassialad,” toob Niinemäe välja ning täiendab, et kohalikule kogukonnale lisab olulist väärtust ka kinnistu lõunaküljele rajatav mänguväljakuga roheala. Hoonetevaheline maa on planeeritud autovabaks.

Ehitusõiguse hulka kuulub ka uue kergliiklus- ja sõidutee välja ehitamine. “Lisaks uues etapis valmivale kolmele kortermajale arendab Arco Vara uued kergliiklus- ja autoteede ühendused Paldiski maantee suunal, tagamaks turvalisem ja sujuvam liiklus Kodulahe kvartali siseselt,” räägib Niinemäe. Täiendavalt on alale linna poolt kavandatud uue lasteaia ehitamine, et tagada kogukonnale kodulähedased teenused.

Niinemäe kinnitusel algab Soodi 6 korterite müük juba järgmises kvartalis ja uued koduomanikud saavad korteritesse sisse kolida 2025. aasta jõuludeks. Projekti investeeringu suuruseks on arendaja kavandanud kokku 14 miljonit eurot. “Ehitamise osas annab aga kindlust see, et peatöövõtjaks on ka sel objektil planeeritud meie oma tütarfirma Arco Tarc ja me ei sõltu nii palju välistest teguritest,” lisab Niinemäe.

Arco Vara arendab Kodulahe elamukvartalisse kokku ligi 700 kodu. Soodi 6 planeering on üks viimastest etappidest Stroomi rannaga piirneva elamurajooni väljaehitamisel. Veel on detailplaneeringu algatamiseks edastatud naaberkrundi Lammi 6 väljaarendamise projekt. “Kogu ala valmimisel on kodud loodud ligikaudu 2000-le inimesele,” ütleb Niinemäe lõpetuseks.